Define dedektör

Define dedektörü

Define dedektörü, olarak kullanılan metal dedektörleri sıradan metal dedektörlerine kıyasla daha hassas yapıda üretilmiş gelişmiş cihazlardır. Değerli ve değersiz metal ayrımı yapabilirler. Genelde pulse induction sistemi ile çalışırlar. Büyük arama başlıkları ile uyumlu çalışabilirler. Define dedektörü, bir metrekarelik arama başlığı ile yaklaşık 3 metre torak altından metal tespiti yapabilir. Değerli metal ayrımı yapabilen cihazlar çok daha gelişmiş yapıya sahiptir. Bilgisayar sistemlerine entegre bağlantı yaparak 3D nesnel tespit yapabilirler.

Define dedektörü modelleri

Define dedektörü modelleri üretici firmalara göre aralarında teknolojik farklara sahiptirler. Kullanıcı, kullanım alanına uygun teknik özellikleri bulunan cihazı tespit edip onu almalıdır. Birçok üretici firma ürünlerini tanıtırken en iyi şartlar oluşturulup deneme videoları çekmektedir. Uygunlaştırılmış şartlar doğada koşullarına pek uymaz. Videoda bir metal nesne 1 metreden tespit ediliyordu, neden şimdi yarım metreyi bile görmüyor diye kendinize sorabilirsiniz.

 

Define dedektörü almadan önce satıcıdan gerçek koşullarda deneme yapmayı talep ediniz. Deneme yerini mümkünde kendiniz belirleyiniz. Define dedektörü kolay kullanıma sahip olmalıdır. Toprak ve sıfırlama ayarı otomatik olmalıdır. Mineral seviyesi yoğun topraklarda iyi sonuçlar verebilmelidir. Ayrıca bakır ve altın metallerine duyarlılığı artırılmış modeller tercih edilmelidir.

Define dedektörü

 

Metal dedektörü modelleri içerisinde dünyada ün yapmış ismi çok duyulmuş modeller vardır. Bu modeller yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Fakat birçoğu beklentiyi karşılayamamaktadır. Define arayan kişi güncel teknolojik gelişimleri iyi takip etmeli ve ona göre cihazlar edinmelidir. Günümüzde Manyetometre sensörleri geliştirilmiştir. Manyetometre dedektör, sıradan metal dedektörlerine kıyasla çok daha derinden metal algılaması yapabilmektedir.

Bir Cevap Yazın